5x odpowiedzialnie

Proste zasady

Umożliwiają nam proste, zgodne z sobą i naturą działanie produkcyjne. Lepiej produkujemy, lepiej żyjemy, lżej oddychamy.

myśl globalnie, działaj lokalnie

LOKALNIE ZNACZY MĄDRZE

Lokalna, rzemieślnicza produkcja daje oddech. Nie tworzy rzeczy ponad miarę, nie pędzi bez umiaru. Planujemy zakupy wyłącznie u lokalnych dostawców. Wszystko razem powoduje, że otrzymujesz mebel przemyślany, który może Ci służyć wiele długich lat.

mądry surowiec

CERTYFIKOWANY SUROWIEC

Do naszej produkcji zakupujemy wyłącznie drewno opatrzone certyfikatem FSC, czyli pochodzące ze zrównoważenie zarządzanych lasów. Do produkcji stalowej używamy profile precyzyjne, ciągnione na zimno. Jakość wytwarzanych rzeczy ma fundamentalne znaczenie dla środowiska. Słaba jakość to duża konsumpcja. Dobra jakość zdecydowanie ją ogranicza ponieważ tworzy przedmioty na długie lata i pokolenia.

recycling

OBIEG SUROWCÓW NA PRODUKCJI

W skrócie zarządzamy śmieciami wewnątrz naszej firmy. Dokładnie segregujemy wszystkie frakcje oraz prowadzimy selektywną zbiórkę odpadów produkcyjnych, które podlegają przetworzeniu. Dębowe trociny oddajemy na kompostowniki.

design thinking

NAJPIERW MYŚL, PÓŹNIEJ RÓB

Zaczynamy od myślenia już na etapie projektowania produktów. Nasi projektanci wiedzą, że najważniejsze dla nas jest aby produkt był mąrdy, czyli zaprojektowany minimalistycznie. Ograniczał użycie surowców przez mądre rozkroje, ograniczał ilości zbędnych operacji.

najważniejsze

UŚMIECH

W naszej firmie uważamy, że ma fundamentalne znaczenie, dlatego staramy się go zapewnić naszym pracownikom i klientom. Osoby zadowolone żyją lepiej, żyją dłużej i mądrzej.